Technik Weterynarii
Nauka na kwalifikacyjnym kursie zawodowym pozwoli Ci zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne w pracy technika weterynarii. Ucz się od doświadczonych specjalistów w przystępnej, dostosowanej do Twoich potrzeb formie i zdobądź z nami upragniony Dyplom Technika weterynarii.
Prowadzone przez Centrum Edukacji CREATIVE
Zdobywaj wiedzę i rozwijaj się z nami
Połącz pasję z pracą i rób to co daje Ci radość
Najczęściej zadawane pytania
Na Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy w zawodzie Technik weterynarii mogą zapisać się osoby posiadające co najmniej średnie wykształcenie. Jest to pierwszy i najważniejszy wymóg, bez którego rozpoczęcia kształcenia nie będzie możliwe. Drugim warunkiem jest przedłożenie zaświadczenia o braku przeciwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku. Zaświadczenie musi być wydane przez lekarza medycyny pracy. Kandydat, który spełni powyższe warunki, przekaże komplet dokumentów rekrutacyjnych szkole, po zaakceptowaniu regulaminu Kursu może rozpocząć naukę 🙂 Pozostaje pamiętać o regularnej nauce , realizacji praktyk zawodowych i regularnych opłatach czesnego. We wszelkich sprawach pomocą i wsparciem służy nasz sekretariat!
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, kształcenie na kwalifikacyjnych kursach zawodowych może być prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Materiały udostępniane na platformie są zgodne z programem nauczania dla zawodu Technik weterynarii. Zajęcia praktyczne organizowane są w Krakowie, zgodnie z przesyłanym harmonogramem. Na kwalifikacyjnym kursie zawodowym nie ma co prawda minimalnego obowiązkowego progu frekwencji, ale serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w zajęciach praktycznych! Dodatkowo każdy kursant musi zrealizować praktyki zawodowe w wymiarze 140 godzin na każdą kwalifikację ( łącznie 280 godzin ).
Każda kwalifikacja zakończona jest egzaminem wewnętrznym, który przeprowadzany jest stacjonarnie.
Do egzaminu wewnętrznego dopuszczany jest kursant, który zrealizował wszystkie treści dla danej kwalifikacji oraz przedłożył dokumentację potwierdzającą realizację praktyki zawodowej.
Egzamin wewnętrzny to zbiór pytań ze wszystkich realizowanych treści dla danej kwalifikacji.
Pozytywny wynik egzaminu wewnętrznego jest warunkiem ukończenia kursu oraz daje przepustkę do zdawania egzaminu państwowego.
Egzamin państwowy składa się z części pisemnej i praktycznej.
W toku kształcenia kursant przystępuje do dwóch egzaminów wewnętrznych i dwóch egzaminów państwowych.
Po zdaniu każdego z dwóch egzaminów państwowych Kursant otrzymuje Certyfikat Kwalifikacji zawodowej ROL.11 oraz ROL.12
Druga zdana kwalifikacja jest równoznaczna z uzyskaniem DYPLOMU ZAWODOWEGO wraz z suplementem EUROPASS.
Forma kształcenia jaką jest kwalifikacyjny kurs zawodowy nie nakłada na Kursantów progu wymaganej frekwencji, jednak postępy w nauce będą monitorowane na indywidualnych kontach kursantów poprzez odznaczanie odbytych, zakończonych lekcji. W trakcie trwania nauki Kursanci będą rozwiązywać testy i quizy sprawdzające postępy w nauce. Oprócz systematycznej nauki na platformie, warto brać udział w stacjonarnych zajęciach praktycznych. Niezmiernie ważna jest rzetelna realizacja praktyk zawodowych. Praktyki zawodowe będą sprawdzane i zaliczane indywidualnie na podstawie przedkładanych przez Kursantów umów i dzienników praktyk.
Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy w zawodzie Technik weterynarii, składa się z dwóch kwalifikacji, które można uznać za pewne działy tematyczne.
ROL.11 Prowadzenie chowu i inseminacja zwierząt
Ta kwalifikacja obejmuje głównie zwierzęta duże, gospodarskie. Kursanci poznają rasy poszczególnych zwierząt gospodarskich ale też towarzyszących ( psy, koty, króliki ). Uczą się zasad chowu i hodowli , żywienia, rozrodu poszczególnych gatunków zwierząt. Poznają zasady dobrostanu zwierząt, uczą się etycznego postępowania ze zwierzętami. Na tej kwalifikacji realizowana jest również anatomia zwierząt.
ROL.12 Wykonywanie weterynaryjnych czynności pomocniczych
Jak wskazuje nazwa kwalifikacji, obejmuje ona swoim zakresem wszelkie działania pomocnicze, podstawowe zabiegi pielęgnacyjne i opiekuńcze. na tej kwalifikacji Kursanci uczą się o chorobach zwierząt i ich zapobieganiu, a także leczeniu. Poznają metody diagnostyczne, poznają narzędzia lekarskie, uczą się zasad sterylizacji narzędzi. Dowiadują się jak przygotować zwierzęta do zabiegów weterynaryjnych i jak asystować lekarzowi, aby być dla niego pomocą.
Chcesz zdobyć tytuł
Technika Weterynarii?
Zapisz się klikając w poniższy kurs!
Jeśli masz więcej pytań wypełnij formularz znajdujący się po prawej stronie.